درمان های خانگی برای ناراحتی معده

هر فردی در زندگی خود ناراحتی معده و سوء هضم را تجربه کرده است. این شرایط معمولا باعث نگرانی افراد نمی شود و اغلب می توان نشانه های آن را در منزل و به کمک درمان های خانگی بهبود بخشید. نشانه های رایج ناراحتی شکمی و سوء هضم عبارت است از :

– سوزش سر دل یا رفلاکس اسید معده به مری
– حالت تهوع
– نفخ
– گاز
– بوی بد دهان
– سکسکه
– سرفه

در این مقاله سعی می کنیم برخی از درمان های خانگی موجود برای ناراحتی معده را با هم مرور کنیم.

نوشیدن آب

بدن برای هضم و جذب مواد مغذی موجود در غذاها و نوشیدنی ها به آب نیاز دارد. داشتن آب کافی در بدن کار هضم را راحت تر می سازد. به طور کلی متخصصان توصیه می کنند:

– زنان حدود 2.7 لیتر در روز آب بنوشند
– مردان حدود 3.7 لیتر در روز آب مصرف نمایند.

حدود 20 درصد از این آب ها از طریق مواد غذایی فراهم می شود و باقی آن از نوشیدنی هاست. برای بیشتر افراد نوشیدن 8 لیوان آب در روز ممکن است کافی باشد. کودکان کم سن و سال به آب کمتری نسبت به بزرگسالان نیاز دارند. افرادی که مشکلات گوارشی دارند باید آب کافی در بدنشان داشته باشند. استفراغ و اسهال می تواند به کمبود آب در بدن منجر شود . به همین خاطر چنین افرادی باید آب کافی مصرف نمایند.

اجتناب از دراز کشیدن

زمانی که بدن در حالت افقی خود قرار دارد اسید موجود در معده به بالا می رود و همین امر موجب سوزش سر دل می گردد. افرادی که ناراحتی معده دارند باید چند ساعت بعد از غذا دراز بکشند.

استفاده از زنجبیل

زنجبیل یکی از رایج ترین درمان های خانگی طبیعی برای ناراحتی معده و سوء هاضمه است. این ماده در برگیرنده ترکیبات شیمیایی است که به بهبود گوارش کمک می کند. مواد شیمیایی موجود در زنجبیل قادر است حالت تهوع، استفراغ و اسهال را کمتر نماید. افرادی که از ناراحتی شکمی رنج می برند می توانند زنجبیل را به رژیم غذایی خود اضافه کنند.

نعناع

منتول موجود در نعناع نه تنها بوی دهان را بهبود می بخشد بلکه می تواند به موارد زیر نیز کمک نماید.

– پیشگیری از استفراغ و اسهال
– کاهش اسپاسم های عضلانی در روده
– تسکین درد

محققان بر این باورند که نعناع یکی از درمان های سنتی برای سوء هاضمه، گاز، اسهال است. برگ نعناع خام یا پخته شده برای مصرف مناسب است. افراد برگ نعناع را با هل می جوشانند تا چای درست کنند.

حمام گرم یا استفاده از کیسه گرم

گرما می تواند عضلات را شل کند و هضم را بهتر نماید. به همین خاطر استفاده از حمام گرم می تواند نشانه های ناراحتی شکمی را بهبود ببخشد.

اجتناب از سیگار کشیدن و مصرف الکل

سیگار کشیدن می تواند گلو را تحریک نماید و احتمال درد شکمی و ناراحتی شکمی را افزایش دهدد. اگر فردی استفراغ کرده باشد سیگار کشیدن می تواند بافت ها را بیشتر تحریک نماید. هضم و گوارش الکل برای معده بسیار دشوار است و می تواند به کبد و دیواره شکم آسیب وارد کند. افرادی که مشکل گوارشی و سوء هاضمه دارند باید از نوشیدن الکل و سیگار کشیدن خودداری نمایند.

اجتناب از خوردن غذاهایی که هضم دشواری دارند

هضم برخی از غذاها نسبت به غذاهای دیگر دشوار است و همین امر خطر ناراحتی معده را افزایش می دهد.
افرادی که ناراحتی شکمی دارند باید از مصرف مواد زیر اجتناب کنند:

– غذاهای سرخ شده یا پرچرب
– غذاهای خامه دار
– غذاهای سنگین و پرنمک

آب لیمو، جوش شیرین و آب

برخی از مطالعات انجام شده نشان می دهد ترکیب آب لیمو در آب و کمی جوش شیرین می تواند ناراحتی معده را بهبود ببخشد. ارن ترکیب می تواند اسید کربونیک ایجاد نماید و همین امر به کاهش گاز و سوء هاضمه کمک می کند.بیشتر منابع سنتی توصیه می کنند مقادیر زیر با هم ترکیب شود:

– یک قاشق غذاخوری از آب لیموی تازه
– یک قاشق چایخوری از جوش شیرین
– 8 اونس آب تمیز

دارچین

دارچین دربرگیرنده آنتی اکسیدان هاست و می تواند به بهبود هضم و کاهش خطر تحریک معده مفید باشد. برخی از موادی که در دارچین یافت می شود می تواند به کاهش گاز، نفخ، گرفتگی شکمی و سایر موارد کمک کند. افرادی که ناراحتی معده دارند می توانند یک قاشق چایخوری از دارچین را به وعده غذایی خود بیفزایند یا اینکه آن را با آب جوش ترکیب نمایند و چای بسازند.

میخک

میخک دربرگیرنده موادی است که به کاهش گاز در معده کمک می کند و می تواند در این شرایط مفید باشد. اینکار باعث تسریع هضم می شود و از فشار و گرفتگی شکمی می کاهد. میخک همچنین می تواند حالت تهوع و استفراغ را کاهش دهد. افرادی که ناراحتی معده دارند می توانند یک الی دو قاشق غذاخوری از پودر مخیک را با یک قاشق چایخوری از عسل ترکیب کنید و میل نمایند.

زیره سبز

دانه زیره سبز در برگیرنده مواد فعالی است که به موارد زیر کمک می کند:

– کاهش سوء هاضمه و اسید اضافی معده
– کاهش گاز
– کاهش التهاب روده

فعالیت به عنوان یک عامل ضد میکروبی

افرادی که ناراحتی معده دارند می توانند یک الی دو قاشق غذاخوری از زیره سبز را به وعده غذایی خود اضافه نمایند یا اینکه از دانه های آن برای تهیه چای استفاده کنند. برخی از منابع سنتی توصیه می کنند کمی دانه زیره سبز یا پودر آن برای کاهش سوزش سر دل جویده شود.

Original Article