سرطان پوست: نشانه ها و درمان های خانگی

مطالعات انجام شده نشان می دهد از هر 5 آمریکایی یک نفر به سرطان پوست مبتلا می شود. تعداد افرادی که به سرطان پوست مبتلا می شوند در حال افزایش است. این اطلاعات ممکن است شما را مظطرب نماید اما خبرهای خوبی هم وجود دارد. بیشتر انواع سرطان های پوستی قابل درمان هستند به خصوص زمانی که در مراحل اولیه شناسایی شوند.

سرطان پوست چیست؟

سرطان پوست ضایعات و رشد بی رویه سلول های پوستی است. این سرطان معمولا از سلول های اپیدرمی نشئت می گیرد که لایه خارجی سطح پوست را می سازد. اکثریت قریب به اتفاق سرطان های پوستی به سایر بخش های بدن توسعه پیدا نمی کنند.

نشانه های سرطان پوستی

نشانه های اولیه این نوع سرطان در برگیرنده موارد زیر است:

– زخمی که درمان نمی شود
– توسعه و گسترش پیگمنت هایی در پوست اطراف
– قرمزی یا تورم فراتر از مرز لکه
– خارشی، حساس بودن به لمس و درد
– خونریزی یا برآمدگی

علل و فاکتورهای خطر سرطان پوست

سرطان پوست به خاطر خطا در DNA سلول های پوستی رخ می دهد و باعث تکثیر و رشد بی رویه و غیر قابل کنترل این سلول ها می شود. این جهش ممکن است به خاطر موارد زیر رخ داده باشد:

– تابش های ماورابنفشی که در نور خورشید یافت می شود

– قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی سمی

– اختلالات خودایمنی

برخی از فاکتورهای خطری که توسعه سرطان پوست را بیشتر می کند عبارت است از :

– روشن پوست بودن

– سابقه آفتاب سوختگی در طول کودکی

– قرار گرفتن زیاد در معرض نور خورشید

– آب و هوای آفتابی و با درجه حرارت بالا

– ضایعات پوستی

– سابقه شخصی یا خانوادگی برای سرطان پوست

– قرار گرفتن در معرض درمان های پزشکی همچون نابش

– قرار گرفتن در معرض ترکیبات خاصی همچون آرسنیک که می تواند خطر توسعه سرطان پوست را بیشتر کند.

درمان های خانگی برای سرطان پوست

روغن کندر:

برای این درمان خانگی به چند قطره روغن کندر نیاز خواهید داشت. چند قطره از این روغن را بردارید و بر روی انگشت تمیز خود بزنید. سپس آن را به آرامی روی ضایعات پوستی بمالید. اجازه دهید چند دقیقه بماند و به طور طبیعی خشک شود. این کار را روزانه دو الی سه بار تکرار کنید. روغن کندر از درخت آروماتیکی به نام کندر گرفته شده است. مطالعات انجام شده نشان می دهد این روغن می تواند باعث مرگ سلول های سرطانی شود.

روغن نارگیل:

برای این درمان خانگی به یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل فوق بکر نیاز خواهید داشت. یک قاشق غذاخوری از روغن نارگیل فوق بکر را هر روز صبح با شکم خالی مصرف کنید. همچنین می توانید آن را بر روی ضایعات پوستی خود بمالید. اینکار را روزانه یکبار انجام دهید تا متوجه بهبودهای حاصل در نشانه های موجود گردید.

روغن نارگیل آنتی اکسیدان های قدرتمندی دارد و می تواند منبع عالی از اسیدهای چرب با زنجیره متوسط باشد. بر اساس مطالعات انجام شده این اسیدهای چرب می توانند سیگنال هایی را فعال کنند که باعث مرگ سلول های سرطانی می شود.

سرکه سیب:

برای این درمان خانگی به یک قاشق غذاخوری سرکه سیب طبیعی، یک لیوان آب و کمی عسل نیاز خواهید داشت. این مواد را با هم ترکیب کنید و بنوشید. این درمان خانگی را روزانه یک الی دو بار تکرار نمایید. همه سرکه ها همچون سرکه سیب در برگیرنده استیک اسید هستند. این ماده می تواند فعالیت ضد توموری داشته باشد.

عصاره بادمجان:

برای این درمان خانگی به یک عدد بادمجان با اندازه متوسط، یک الی دو قاشق غذاخوری سرکه و پنبه نیاز خواهید داشت. یک عدد بادمجان را بردارید و برش دهید. آن را بفشارید تا خمیری حاصل شود. یک الی دو قاشق غذاخوری سرکه به آن اضافه نمایید. اجازه دهید این ترکیب برای سه روز در شیشه بماند. بعد از سه روز ترکیب را بر روی کمی پنبه بزنید و روی ضایعات پوستی بمالید. شما می توانید این کار را چند بار در روز تکرار کنید تا نتایج بهتری به دست بیاورید.

زردچوبه:

برای این درمان خانگی به دو قاشق چایخوری پودر زردچوبه و کمی آب نیاز خواهید داشت. پودر زردچوبه را با آب ترکیب کنید تا خمیر غلیظی به دست اید. این خمیر را بر روی ناحیه مدنظر بمالید. اجازه دهید برای 20 الی 30 دقیقه بماند. سپس بشویید. همچنین می توانید پودر زردچوبه را به شیر اضافه کنید و بنوشید.یکی از ترکیبات مهم در زردچوبه کورکومین است. کورکومین خاصیت انتی اکسیدانی دارد و می تواند خواص ضد سرطانی داشته باشد.

ویتامین سی:

یک قاشق غذاخوری کریستال های خالص ویتامین سی را با یک اونس آب ترکیب کنید. اگر لازم بود ویتامین C بیشتری اضافه کنید. پنبه را بردارید و در محلول مدنظر فرو ببرید. سپس آن را به طور مستقیم روی پوست بمالید. آن را با بانداژ بپوشانید و بعد از دو الی سه ساعت بردارید/ ویتامین سی خاصیت آنتی اکسیدانی قدرتمندی دارد و می تواند برای پوست بسیار مفید باشد. این ماده با اسیب ناشی از رادیکال های آزاد مبارزه می کند.

جوش شیرین:

برای این درمان خانگی کافیست یک الی دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را با آب ترکیب کنید. آن را روی محل مدنظر بگذارید. اجازه دهید 30 الی 60 دقیقه بماند و سپس آن را بشویید.

شما می توانید جوش شیرین را به آب اضافه کنید و بنوشید.

خوب همانطور که مشاهده کردید روش های زیادی برای درمان سرطان پوست وجود دارد اما به خاطر داشته باشید که برخی از سرطان ها نیازمند تداخلات پزشکی هستند.

Original Article